Baptist Weekendshow programma

Tickets bestellen  Alle informatie

Op zaterdag 25 en zondag 26 mei 2024 vindt de Baptist Weekendshow plaats op Papendal. Ter gelegenheid van ons 40-jarig bestaan organiseren we een beurs volledig gericht op houtbewerking.

Verdeeld over twee ruime zalen en een buitenruimte zullen vele merken met houtbewerkingsgereedschappen en -machines u de producten demonstreren. Cursuscentra uit het hele land zijn aanwezig om de fijne kneepjes van het ambacht uit te leggen. En meer!

Bij sommige stands worden mini-workshops georganiseerd. Inschrijving en betaling voor een mini-workshop kunt u op de dag zelf rechtstreeks bij de standhouder regelen.

Het programma is op beide dagen hetzelfde, er worden daarom alleen dagtickets verkocht. Bekijk hieronder het hele programma of ga direct naar:

   

Merken

Bij deze stands worden demonstraties gegeven van gereedschappen en machines door vertegenwoordigers van de verschillende merken.

Record Power
Door: Craig Heffren (UK) en Richard Strutt (UK)

Wat: demonstratie van stationaire houtbewerkingsmachines

Laguna
Door: Miroslav David (CZ) en Eduerd Mlej (CZ)

Wat: demonstratie van stationaire houtbewerkingsmachines

Festool
Door: Titus Kamphuis, Frans van Dijk en Dennis Mulder

Wat: demonstratie van elektrische gereedschappen

Mafell
Door: Ralf Kehne (DE), Björn van Hilten en Saskia Pos

Wat: demonstratie van elektrische gereedschappen

Makita

Door: Leon Vrijdag en Suad Muhovic

Wat: demonstratie van elektrische gereedschappen

RVS

Door: Quinten Bauer, Stan de Muijnck en Freek Endtz

Wat: demonstratie van frezen, zaagbladen en Suretorq bitjes

Teknatool

Door: Felix Raimondi (AT) met collega

Wat: demonstratie van Teknatool draaibanken en kolomboormachines

Hegner

Door: Rob Koenekoop

Wat: demonstratie van figuurzagen en stationaire schuurmachines

Proxxon

Door: Rob Koenekoop

Wat: demonstratie van fijne elektrische gereedschappen

Sorby

Door: Clive Brooks (UK)

Wat: demonstratie van houtdraaigereedschappen

Narex

Door: Filip Stanek, Jan Marek en Ondrej Krejcik (CZ)

Wat: demonstratie van steekbeitels en andere houtsnijgereedschappen

Kirschen

Door: Pascal Haase (DE)

Wat: demonstratie van steekbeitels en andere houtsnijgereedschappen

Famag

Door: Sabine Spohr (DE) en Justin Götz (DE)

Wat: demonstratie van boorgereedschap

Sjobergs

Door: Pethra Sandin (SE)

Wat: presentatie van werkbanken

Shinwa

Door: Tsuyoshi Nagasaki (JP)

Wat: demonstratie van Japans meetgereedschappen

Gyokucho

Door: Yuka Komatsu (JP) en Shigetake Takami (JP)

Wat: demonstratie van Japanse zagen

Silky

Door: Robert Bleeker en Maarten Sanders

Wat: demonstratie van Japanse zagen

Lie-Nielsen

Door: Thomas Lie-Nielsen (US) en Curtis Turner (US)

Wat: demonstratie van schaven en andere handgereedschappen

Veritas

Door: Richard Wile (CA) en Ryan Saunders (UK)

Wat: demonstratie van handgereedschappen, schaven, klemmen, etc.

Tormek

Door: Sébastien Ehnevid (SE)

Wat: demonstratie van het Zweedse natslijpsysteem

Kreg

Door: Waldemar Dorn (DE) en Miguel Camino (ES)

Wat: demonstratie van houtverbindingsgereedschappen en andere hulpmiddelen

MarMan

Door: Sabine Schex (DE)

Wat: demonstratie van freesliften

ToughBuilt

Door: James Murray (UK)

Wat: demonstratie van innovatieve tools, waaronder werkbokken en gereedschapshouders

Rustins

Door: Ian Slater (UK) en Vince McDonagh (UK)

Wat: demonstratie van houtafwerkingsproducten, waaronder Danish Oil en andere oliën

Osmo

Door: Maick Schuuring, Anna Heida, Kaj Udinga en Fleur Hagedoorn

Wat: demonstratie van houtafwerkingsproducten, waaronder hardwaxolie, decorwas, terrasolie, etc.

Alsibois

Door: Koen Vanderbauwhede (BE)

Wat: demonstratie van twee componenten houtreparatiepasta

Rigo

Door: Han Dorenbos

Wat: demonstratie van Skylt lak en Royl olie

DMT

Door: Ton de Raaff en Jurgen Krebbekx

Wat: demonstratie van diamantslijpgereedschappen

Bessey

Door: René van Nus

Wat: demonstratie van klemgereedschappen

JSP logo

Door: Arthur Tollenaar

Wat: demonstratie van persoonlijke beschermingsmiddelen

Microjig

Door: Mark Owen

Wat: demonstratie van veiligheidshulpstukken voor stationaire machines

Stickbit logo

Door: Hans Burgers

Wat: demonstratie van magnetische bithouder voor accu-schroefmachines

 

Cursuscentra / scholen

Verschillende cursuscentra en scholen uit Nederland geven demonstraties van houtbewerkingstechnieken, zoals houtsnijden, houtdraaien en meubelmaken.

De Schrijn

Door: Erik Verkuil, Michel Sadon, Ronald Bruijn en Ralph Herbers

Wat: demonstratie van meubelmaken, slijpen en wetten, schaven

Hout onder handen

Door: Eisse van Hoving

Wat: demonstratie van meubelmaken

Peter Peer

Door: Peter Peer

Wat: demonstratie van houtdraaien

Hout onder handen

Door: Jan Willem Klaassen

Wat: demonstratie van houtdraaien + mini workshops

Mathijs Heijkers meubelmaken

Door: Mathijs Heijkers, Rinus Pennings, Jan van Dooren en Lisette Ouwersloot

Wat: demonstratie van meubelmaken

Goed hout figuurzagerij

Door: Judith van Wijk

Wat: demonstratie van figuurzagen op de Hegner stand

Studio Mooibos

Door: Hans en Marielle Wisselink

Wat: demonstratie van houten ringen draaien + mini-workshops

Wood & Co Meubelmaken

Door: Guido Seijmonsbergen, Marco Berghege en Etienne de Vries

Wat: demonstratie van meubelmaken

Houterij de Specht

Door: Jan van Harskamp

Wat: demonstratie van houtsnijden

Beemsterschool voor meubelmaken

Door: Frans Konijn en Sheila van Bezooijen 

Wat: demonstratie van meubelmaken

Ambachtshuis Brabant

Door: Karin Vos en Bart Moonen

Wat: demonstratie van ambachtelijk meubelmaken en Kumiko

Think Pink studio

Door: Mascha Bossuyt

Wat: demonstratie van pyrografie met Razertip gereedschap + mini workshops

Vershout

Door: Sjors van der Meer, Job Suijker en twee cursisten

Wat: (buiten) demonstratie van werken met vers hout

Sandra Witteman

Door: Sandra Witteman

Wat: (buiten) demonstratie van waaiervogels maken

Ambachtelijk Botenbouw Centrum

Door: Frank Brouwer en cursisten

Wat: demonstratie van boten maken en het stomen van hout

Aventus Apeldoorn

Door: Koen van Oort en Koen Theunissen

Wat: demonstratie van houtbewerking en CNC

Hout en Meubileringscollege

Door: Lodewijk van Zeevenhooven                      

Wat: demonstratie van meubelmaken

Stichting Recap logo

Door: Frank Tomassen en Ramon Kaspers

Wat: presentatie van meubelmaken + demonstratie van MarMan freesliften

 

Noeste werkers

De Noeste werkers zijn echte houtbewerkers uit het vak, die hun ambacht tijdens de weekendshow zullen demonstreren.

Daan Pyrografie

Door: Daan

Wat: demonstratie van pyrografie (houtbranden)

Simon Bow Company

Door: Simon van der Heijden en Wiebe de Boer 

Wat: demonstratie van houten bogen maken

Willem BloemendaalGerard van Tuijl

Door: Willem Bloemendaal en Gerard van Tuijl

Wat: demonstratie van beeldhouwwerk

Bart

Door: Bart Lucassen

Wat: (buiten) demonstratie van machinale houtbewerking met Arbortech, Manpa en SaburrTooth gereedschappen

Andre Mutsaers

Door: Andre Mutsaers

Wat: demonstratie van akoestische gitaarbouw

 

 

Kinderrijk

Het Kinderrijk is de speelplaats voor de jongere gasten waar het gaat om ervaren door te doen. De handjes mogen hier uit de mouwen. (deelname uitsluitend onder begeleiding van een volwassene)

Think Pink studio

Door: Mascha Bossuyt

Wat: pyrografie met de Weller brandschilderset + mini-workshops

Otto Koedijk

Door: Otto Koedijk

Wat: houten puzzels leggen

Maaklab

Door: Mariska de Vries

Wat: bouwen met de jongerenwerkplaats van Arnhem

Hout onder handen

Door: Eisse van Hoving

Wat: gratis mini-workshop houten werkstuk maken

 

Terug naar boven